جدی 27, 1399 13:06 Asia/Kabul
  • تاکید ایران بر حمایت از مذاکرات صلح افغانستان
    تاکید ایران بر حمایت از مذاکرات صلح افغانستان

«بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با «میرویس ناب» معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، در این دیدار پیرامون آمادگی‌ها برای امضای سند جامع همکاری‌ها میان افغانستان و ایران و برگزاری ششمین نشست کمسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور رایزنی شد.

معاون وزارت خارجه افغانستان همچنین در مورد اهمیت گسترش روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و همکاری‌های دوجانبه و سه‌جانبه ترانزیتی به‌منظور ایجاد سهولت‌ها برای تاجران افغانستان، ایران و کشورهای منطقه و آخرین دستاوردها به‌ویژه افتتاح خط آهن خواف-هرات و افتتاح خط آهن میان افغانستان و ترکمنستان گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، افتتاح پروژه‌ها را در محور افغانستان مهم ارزیابی کرد و با اشاره به ادامه گفت‌وگوهای صلح افغانستان در دوحه اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته از مذاکرات صلح افغانستان در محور قانون اساسی این کشور، با حفظ دستاوردهای بیست ساله اخیر، حمایت کرده و تقویت روابط کابل و تهران در همه بخش‌ها از جمله همکاری ترانزیتی دوجانبه و سه‌جانبه را به نفع کشورها و مردمان منطقه می‌داند.

تگ