جدی 30, 1399 13:13 Asia/Kabul
  • استقبال فرمانده ارتش افغانستان از خروج نیروهای خارجی
    استقبال فرمانده ارتش افغانستان از خروج نیروهای خارجی

فرمانده ارتش افغانستان اعلام کرد ، هیچ نگرانی در مورد خروج نیروهای خارجی وجود ندارد زیرا نیروهای دولتی توانایی انجام عملیات را به‌گونه مستقل دارند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، فرمانده بخش ۱۱۱ ارتش افغانستان با توجه به ادعای امریکا درباره کاهش نیروهای نظامی گفت: حتی اگر دو هزار و ۵۰۰ تن از نیروهای آمریکا در افغانستان بمانند در میدان جنگ در کنار ما حضور ندارند .

فرماندهی بخش ۱۱۱ ارتش افغانستان به طور معمول ماموریت های نظامی در استان  های کابل، بامیان، کاپیسا، پنجشیر و پروان را انجام می دهند.

به رغم مخالفت متحدان خارجی امریکا، دولت دونالد ترامپ در ماه نوامبر (عقرب) اعلام کرد که تا اواسط ژانویه (جدی) شمار نیروهای آمریکا در افغانستان را از چهار هزار و ۵۰۰ نفر به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش خواهد داد.

آمریکا و متحدانش در سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان به این کشور یورش بردند، اما از آن زمان تاکنون، ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر در افغانستان رشد چشمگیری داشته است.

مقامات و مردم افغانستان بارها از ادامه حضور نظامیان خارجی به فرماندهی آمریکا در آن کشور انتقاد کرده اند و خروج آنها را از افغانستان خواستار شده اند.

 

تگ