جدی 30, 1399 16:41 Asia/Kabul
  • تاکید ماموریت حمایت قاطع به ادامه حضور نیروهای ناتو در افغانستان
    تاکید ماموریت حمایت قاطع به ادامه حضور نیروهای ناتو در افغانستان

ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرد که ۱۰ هزار نظامی ناتو به ماموریت خود برای کمک به نیروهای امنیتی افغان ادامه می‌دهند.

به گزارش رادیودری، درحالی که آمریکا بطور یکجانبه و بدون هماهنگی با سازمان ناتو سطح نیروها در افغانستان را به 2500 نفر کاهش داده است، «حمایت قاطع» تاکید کرد که 10 هزار نیروی ناتو به ماموریت خویش در این کشور ادامه می‌دهند.

حمایت قاطع در بیانیه‌ای نوشت: ماموریت حمایت قاطع متشکل از نیروهای 38 کشور متعهد است تا از ایجاد پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در افغانستان جلوگیری کنند.

بیانیه می‌افزاید: حدود 10 هزار نیروی ماموریت حمایت قاطع برای تامین امنیت افغانستان به آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای افغان ادامه می‌دهند.

گفتنی است که روز گذشته نیز «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در تماس تلفنی با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان ضمن تاکید بر ادامه حضور نیروهای ناتو در این کشور گفت که تعهد و حمایت ما در راستای آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پابرجاست و ماموریت ما در این عرصه ادامه دارد.

سازمان ناتو در حالی بر ادامه حضور در افغانستان تاکید دارد که براساس توافقنامه قطر و مشروط به تعهدات امنیتی طالبان، همه نیروهای خارجی باید خاک افغانستان را تا ماه می ترک کنند.

کلیدواژه