دلو 05, 1399 16:09 Asia/Kabul
  • تاکید بر پذیرش آتش بس توسط طالبان
    تاکید بر پذیرش آتش بس توسط طالبان

«حنیف اتمر» وزیر امور خارجه افغانستان گفت: اگر طالبان می‌خواهد مسئولیت حملات گذشته در افغانستان برعهده این گروه نیفتد، باید با آتش‌بس موافقت کند.

وزیر خارجه افغانستان با تاکید بر پذیرش آتش‌بس توسط طالبان گفت: مذاکرات به تنهایی برای تامین صلح در این کشور کافی نیست.

«حنیف اتمر» وزیر خارجه افغانستان اظهار داشت که نقش عربستان سعودی برای پیشبرد تلاش‌های صلح در افغانستان مهم است و از مقامات این کشور خواست تا برای تحقق آتش‌بس در افغانستان کمک کنند.

اتمر تاکید کرد که دولت افغانستان همه تعهدات خویش نسبت به طالبان را عملی کرده است و اکنون نوبت طرف مقابل است تا تعهداتش را عملی کند و حُسن نیت خویش را ثابت کند.

وزیر خارجه افغانستان به «الشرق الاوسط» گفت: اکنون طالبان باید به مردم افغانستان و جامعه جهانی ثابت کند که در حال اجرای وعده‌ها و تعهداتی هستند که امضا نموده‌اند.

وی افزود که برگزاری مذاکرات به تنهایی برای غلبه بر دشواری‌های موجود در مسیر دستیابی به صلح کافی نیست و نسبت به حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از روند صلح ابراز امیدواری کرد.

اتمر با اشاره به تاکید طالبان بر عدم مسئولیت درباره خشونت‌ها در افغانستان نیز تصریح کرد که بهترین راه برای نشان دادن اینکه طالبان خشونت نمی‌خواهد پذیرش این گروه با برقراری آتش‌بس است.

وزیر خارجه افغانستان اظهار داشت: دولت افغانستان می داند که توافقنامه آتش‌بس به عنوان بهترین مدرک است تا نشان دهد طالبان به دنبال خشونت نبوده و مسئول سطح کنونی خشونت‌ها در کشور نیستند.

تگ