دلو 08, 1399 11:28 Asia/Kabul
  • بازبینی کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان توسط پنتاگون
    بازبینی کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان توسط پنتاگون

"لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا قصد دارد کاهش نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان را مورد بازبینی قرار دهد

به گزارش رادیودری، "جان کربی" John Kirby، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در گفت‌ و گو با "وال استریت ژورنال" با بیان مطلب مذکور گفت: هرگونه تصمیم درباره تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان و عراق با رایزنی با دولت‌های این دو کشور اتخاذ خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا روز 15 ژانویه/26جدی اعلام کرده بود، تعداد نظامیان این کشور در افغانستان به 2 هزار و 500 نفر و در عراق به 2 هزار و 500 نفر و شمار نظامیان آمریکایی کاهش یافته است.

این در حالی است که بسیاری از مردم و گروه های عراقی خواهان خروج نیروهای تروریست آمریکایی از عراق هستند و پارلمان این کشور نیز طرحی درباره خروج این نیروها تصویب کرده است.

در پی ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و "ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" توسط دولت تروریست‌ آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، نمایندگان پارلمان عراق یکشنبه 5 ژانویه/16جدی طرح اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق را تصویب کردند.

سردار سلیمانی، المهندس و 8 نفر از همراهانشان بامداد جمعه سوم ژانویه 2020 (13جدی1398) در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بسیاری از کشورها، سازمان ها و گروها، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کرده‌اند.

مردم و مقامات افغانستان نیز بارها خواستار خروج نظامیان خارجی به فرماندهی آمریکا از کشورشان شده‌اند.

تگ