دلو 16, 1399 13:23 Asia/Kabul

وزیرخارجه افغانستان در دیدار با نماینده ویژه وزارت خارجه ایران برای افغانستان بر کاهش خشونت و قطع روابط طالبان با گروه های تروریستی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار رادیودری، در اعلامیه ای که وزارت خارجه افغانستان امروز پنجشنبه به رادیودری فرستاده، آمده که اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در دیدار با طاهریان نماینده ویژه ایران در امور افغانستان بر کاهش خشونت ها و قطع روابط طالبان با گروه های تروریستی تاکید نمود. همچنان طاهریان نماینده ایران گفت: رویکرد طالبان تغییری نکرده واین گروه استراتژی گذشته اش را دنبال می کند.

برپایه اعلامیه وزارت خارجه افغانستان، نماینده ویژه  ایران گزارش سفر هیات طالبان را به وزیر خارجه افغانستان ارائه کرد واز تعهد ایران برحمایت از آتش بس وحفظ نظام اسلامی در افغانستان اطمینان داد.

اتمر وزیر خارجه افغانستان به تخطی طالبان از تعهد آن گروه بر کاهش خشونت، قطع روابط با گروه های تروریستی و عدم بازگشت زندانیان آزاد شده از زندان اشاره کرد وگفت: ۹۰در زندانیان آزاد شده به میدان های جنگ بازگشته اند.

در پایان دو طرف بر همکاری های منطقه ای در روند صلح افغانستان تاکید بودند وهمچنان طاهریان با عبدالله عبدالله رییس شورای عالی ومحب مشاور شورای امنیت دیدار داشت. 

گزارش قریشی خبرنگار رادیودری از کابل:

کلیدواژه