دلو 26, 1399 10:39 Asia/Kabul

آتش سوزی در گمرگ اسلام قلعه افغانستان با تلاش چند ساعته آتش نشانان دو کشور ایران و افغانستان در ساعت ۶ صبح یکشنبه مهار شد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری؛ مدیرکل دفتر بحران استانداری خراسان رضوی گفت: با تلاش گسترده و فراوان نهادها و نیروهای امدادی خراسان رضوی در همکاری با افغانستان هم‌اکنون وضعیت در محل وقوع انفجارها و آتش‌سوزی‌های دیروز به آرامش نسبی رسیده است.

محسن نجات افزود: ۲۶ دستگاه خودروی سبک و سنگین آتش‌نشانی همراه با گروه‌های زبده امدادی از خراسان رضوی تا بامداد امروز در خاک کشور همسایه با موفقیت مشغول اطفای حریق و امدادرسانی بودند.

مدیرکل دفتر بحران استانداری خراسان رضوی از عملکرد همه دستگاه‌های بحران‌محور این استان ازظهر دیروز تا امروز قدردانی و بیان کرد: با توجه به وسعت دامنه حادثه همکاری و هماهنگی بسیار خوب و موثری در این زمینه انجام شد.  

در حد یک یا دو نفر از اتباع افغانستان که دچار سوختگی شده و خودشان مراجعه داشتند، امدادرسانی انجام شد و دیگر مصدومان در همان ساعات اولیه بروز حادثه در خاک افغانستان امدادرسانی شدند.  

ساعت ۱۳ دیروز ۲۵ دلو  انفجار بزرگی در تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد.

انفجار اولیه به دلیل حضور تانکرهای حامل سوخت و گاز در منطقه به ده‌ها انفجار پی در پی و آتش‌سوزی بسیار گسترده‌ای انجامید.

 

کلیدواژه