حوت 05, 1399 11:09 Asia/Kabul
  • سفیران ایران و افغانستان تحولات روند صلح را بررسی کردند
    سفیران ایران و افغانستان تحولات روند صلح را بررسی کردند

سفیران جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در پاکستان طی دیداری درباره روابط دوستانه تهران-کابل و آخرین تحولات مربوط به روند صلح در افغانستان رایزنی کردند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، «نجیب الله علی خیل» سفیر افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که وی میزبان «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان بود.

در این دیدار که در محل سفارت افغانستان در شهر اسلام‌آباد انجام شد، طرفین آخرین وضعیت روابط دوستانه دو کشور و تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

سفیر افغانستان افزود که وی با همتای ایرانی‌اش درخصوص نیاز به کاهش خشونت‌ها در افغانستان و اهمیت نقش سازنده کشورهای منطقه رایزنی کرد.

«محمدابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزارت امورخارجه ایران در امور افغانستان اواسط بهمن/دلو ماه امسال در جریان سفر به کابل با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه و «محمدحنیف اتمر» وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و درباره آخرین تحولات صلح این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

طاهریان همچنین بیست و یکم آبان /عقرب ماه امسال در حاشیه یازدهمین سفر رسمی ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به اسلام‌آباد، طی دیدار با «محمد صادق» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان تازه‌ترین تحولات مربوط به فرآیند صلح افغانستان و همکاری‌های مشترک در این خصوص را بررسی کرد. 

تگ