حوت 06, 1399 11:02 Asia/Kabul
  • ۱۰ هزار مقام بلندپایه در افغانستان واکسن کرونا دریافت می‌کنند
    ۱۰ هزار مقام بلندپایه در افغانستان واکسن کرونا دریافت می‌کنند

همزمان با آغاز روند تزریق واکسن کرونا، وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که در کنار نیروهای امنیتی، کارمندان بهداشتی و خبرنگاران، ده‌هزار نفر از مقام‌های بلندپایه‌ی حکومتی واکسینه می‌شوند.

به گزارش رادیودری، دستگیر نظری، سخن‌گوی وزارت صحت عامه افغانستان روز سه شنبه گفت که این مقام‌ها شامل رییس‌جمهور و معانانش، اعضای کابینه، اعضای شورای ملی، والیان و کسانی که رهبری استراتژیک حکومتی را به پیش می‌برند، می‌شوند.

نظری همچنان گفت که این تصمیم در جلسه‌ی شورای امنیت ملی به رهبری  اشرف غنی به‌خاطر وقایه‌ی مقام‌های بلندپایه در برابر ویروس کرونا گرفته شده است.

در همین حال، وی گفت که تاکنون هیچ مقام بلندپایه‌ی حکومتی واکسینه نشده، اما روند تزریق واکسین کرونا بر آنان آغاز می‌شود. او به زمان مشخص آغاز این روند اشاره نکرد.

روند تطبیق واکسن کرونا روز سه شنبه و در یک سالگی شیوع این ویروس در کشور، آغاز شد. چند نفر محدود از جمله انیسه شهید، خبرنگار تلویزیون خصوصی طلوع نیوز از افرادی بودند که واکسینه شدند.

افغانستان نخستین محموله‌ی واکسن کرونا را از هند دریافت کرده است. با این محموله که شامل ۵۰۰ هزار دوز واکسین می‌شود، قرار است ۲۵۰ هزار نفر واکسینه شوند.

تگ