حوت 06, 1399 17:27 Asia/Kabul
  • وزارت دفاع آمریکا: در بررسی توافقنامه دوحه با مقام‌های افغان در تماس هستیم
    وزارت دفاع آمریکا: در بررسی توافقنامه دوحه با مقام‌های افغان در تماس هستیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت بایدن در بررسی توافقنامه آمریکا با طالبان بطور مداوم با دولت افغانستان در ارتباط است.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که دولت بایدن برای بررسی توافقنامه قطر با دولت افغانستان در ارتباط مدام هستیم.

کربی با اشاره به مهلت تعیین شده برای خروج نیروها از افغانستان نیز گفت: «ما درباره ضرب‌الاجل‌های موجود آگاه هستیم اما می‌خواهیم که بررسی توافقنامه را با دقت و تعمق انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تصمیم را می‌گیریم که به سود منافع ملی ما، منافع امنیتی متحدان و شرکای ما باشد».

وی در رابطه به تاکید دولت بایدن برای بررسی توافق با طالبان اظهارداشت: فکر می‌کنم کاملاً منطقی است که دولت بایدن به عنوان دولت جدید بخواهد نگاهی به توافقنامه قطر بیاندازد که پیش از آغاز به کار این دولت بر روی آن توافق شده بود.

این در حالی است که دولت افغانستان مخالف توافقنامه طالبان است و تاکید دارد که توافق آمریکا با طالبان تاثیری بر کاهش خشونت‌‌ها نداشته و در ایجاد این توافق مشورت‌های لازم با دولت افغانستان صورت نگرفته است.

چندی پیش نیز «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان تاکید کرد که دولت این کشور خواستار ادامه حضور نیروهای آمریکایی و ناتو تا دو سال آینده است.

تگ