حوت 07, 1399 10:14 Asia/Kabul
  • اشرف غنی: فرصت خوبی برای صلح با طالبان وجود دارد
    اشرف غنی: فرصت خوبی برای صلح با طالبان وجود دارد

رئیس جمهور افغانستان گفت: درحال حاضر زمینه بسیار خوبی برای صلح با طالبان وجود دارد.

به گزارش رادیودری، اشرف غنی بدون توضیح  دراین خصوص از طالبان خواست به جنگ و کشتار پایان دهید و زمینه برقراری آتش بس و امنیت و استقرار صلح را در این کشور فراهم کنید تا مردم  در کمال ارامش به زندگی خود برای همیشه امیدوار باشند.

«عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز پیشتر بر حمایت  منطقه‌ای برای دست‌یافتن به صلح دائمی دراین کشور تاکید کرد و  تسریع در روند مذاکرات صلح را خواستار شد.

کارشناسان مسایل سیاسی منطقه براین باورند که امریکا با نادیده گرفتن توافقنامه به اصطلاح  صلح قطر، مبنی بر خروج  تمامی نظامیان خارجی ازافغانستان نه تنها  به روند مذاکرات صلح آسیب جدی  وارد کرده بلکه به جنگ، حملات، ترورهای هدفمند و کشتار مردم  نیز افزوده است.

امریکا  رویکردی دوگانه در جنگ افغانستان دارد از طرفی به ارتش این کشور تجهیزات نظامی کمک می کند و از طرف دیگر با حمایت از طالبان  و اقدامات تحریک آمیز و فریبنده،  برای  براندازی دولت اشرف غنی و تشکیل دولت موقت در افغانستان تلاش می کند  و به همین خاطر مردم و مقامات این کشور می گویند  امریکا قابل اعتماد نیست و صداقت ندارد و این موضوع نیز بر جهانیان ثابت شده است.

تگ