حوت 08, 1399 15:15 Asia/Kabul
  • سفر غیر منتظره وزیر دفاع آلمان به افغانستان
    سفر غیر منتظره وزیر دفاع آلمان به افغانستان

وزیر دفاع آلمان در یک سفر از پیش اعلام نشده به افغانستان، حمایت برلین از روند صلح مذاکرات در این کشور جنگ زده را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، روزنامه‌های آلمانی اعلام کرده اند که کرامپ کارنباور، وزیر دفاع آلمان، در یک سفر از پیش اعلام نشده صبح امروز وارد افغانستان شده و به اردوگاه سربازان آلمانی در شهر مزار شریف رفته است.

در این سفر وزیر دفاع آلمان اظهار داشت که افغانستان به شدت به چشم اندازهای عاجل و یک توازن اجتماعی میان گروه های درگیر نیاز دارد. به قول وی سربازان آلمانی نمی توانند جایگزینی برای این روندها باشند، اما در مشارکت با متحدان، به ویژه در شمال افغانستان می توانند سهم ارزنده ای داشته باشند.

کارنباور، گفت: "ما آماده حمایت از روند صلح افغانستان هستیم.

وی افزود که حفاظت از نیروها اولیت اصلی آنها است و تمام اقدامات لازم برای این امر همراه با شرکا در حال انجام است.

"وزیر دفاع گفت: هدف ما خروج منظم نیروها از افغانستان است."

دولت آلمان پس از تایید پارلمان این کشور، حضور نیروهایش در افغانستان را به مدت ۱۰ ماه تمدید کرد.

این تصمیم که به تایید پارلمان آلمان نیز رسیده است، مدت ادامه ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان را تا جنوری سال آینده میلادی تمدید می‌کند.

این در حالیست که در حال حاضر حدود هزار و ۱۰۰ نظامی آلمانی در افغانستان حضور دارند که بالاترین شمار نیروهای خارجی در افغانستان پس از نظامیان امریکایی محسوب می‌شود.

مذاکرات بین الافغانی از سپتامبر ۲۰۲۰/ سنبله 1398 آغاز شد حال آنکه تاکنون راه به جایی نبرده و خشونت ها نیز، افزایش یافته است.

تگ