حوت 10, 1399 19:14 Asia/Kabul
  • تمرکز طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان
    تمرکز طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان

رییس مجلس افغانستان که به تاجیکستان سفر کرده، طی سخنانی در میان مهاجران افغان در این کشور گفت: به‌علت افزایش خشونت‌ و تلاش طالبان به جنگ، امیدواری به صلح از بین رفته است.

به گزارش رادیودری، «میررحمان رحمانی» رئیس پارلمان افغانستان که در راس هیئتی به تاجیکستان سفر کرده است، اعلام کرد که طالبان برای دست یافتن به قدرت از مسیر نظامی تلاش می‌کند.

وی که به دعوت «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان به دوشنبه سفر کرده است، گروه طالبان را به افزایش خشونت‌‌ها در افغانستان متهم کرد.

رحمانی اظهارداشت که طالبان هیچ طرح و برنامه‌ای برای صلح ندارد در نتیجه سطح خشونت‌ها در افغانستان را همه روزه افزایش می‌دهد.

رئیس پارلمان افغانستان گفت که طالبان برای دست یافتن به قدرت از مسیر نظامی تلاش می‌کند و تمرکز این گروه به ادامه جنگ در افغانستان است.

وی خاطرنشان کرد که خشونت و حملات طالبان در افغانستان افزایش یافته است و این گروه هنوز حاضر به ادامه مذاکرات در دوحه نیست.

رحمانی ادامه داد که براساس اطلاعاتی که دارد، طالبان برای عملیات بهاری آمادگی می‌گیرد و روند مذاکرات صلح نیز برای افغانستان خوشبینی ایجاد نکرده است. دولت افغانستان آماده هر نوع مذاکره با حفظ نظام کنونی و دستاوردهای 20 سال گذشته است و به هیچ عنوان این ارزش‌ها را معامله نخواهد کرد.

به گزارش خامه، رحمانی هدف سفرش به تاجیکستان را تقویت روحیه همکاری برای مقابله با تروریسم خواند و تاکید کرد که این کشور می‌تواند به طالبان فشار وارد کند و به پایان جنگ در افغانستان نیز کمک کند.

حضور در تاجیکستان، دومین سفر خارجی رحمانی است. وی پیش از این در راس هیئتی به پاکستان سفر کرده بود.

تگ