حوت 11, 1399 17:04 Asia/Kabul
  • عبدالغنی برادر : پایبندی آمریکا به توافقنامه قطر نتیجه مثبت دارد
    عبدالغنی برادر : پایبندی آمریکا به توافقنامه قطر نتیجه مثبت دارد

رئیس دفتر سیاسی طالبان در دوحه با تائید بر پایبندی این گروه به توافق امضا شده با آمریکا، مدعی شد که طرف مقابل نیز اگر متعهد باشد، نتیجه اش برای افغانستان مثبت خواهد بود .

به گزارش خبرنگار رادیو دری، «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی و رئیس دفتر سیاسی طالبان با اشاره به خروج نیروهای خارجی و برپایی نظامی اسلامی در افغانستان گفت: اگر دو طرف از این فرصت در زمان معین آن استفاده کنند، توقع می‌رود که نتیجه مثبت داشته و صلح و امنیت در افغانستان تامین شود.

معاون سیاسی طالبان در حالی به اجرای مفاد توافقنامه با آمریکا تاکید دارد که این گروه در بیانیه‌ای اعلام نموده واشنگتن تعهد کرده که از تاریخ تعیین شده در توافقنامه در 14 می(24 ثور 1400) تمام نیروهای نظامی و غیرنظامی غیر دیپلماتیک را از افغانستان خارج کند.

طالبان هم تعهد کرده که به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان علیه امنیت آمریکا، متحدان و نیروهای ائتلاف تهدید ایجاد کند.

 به گفته طالبان، ادامه آزادی زندانیان و حذف سران این گروه از فهرست سیاه از دیگر مواد توافقنامه است که تاکنون عملی نشده و برای تسریع مذاکرات جاری بین‌الافغانی باید گام‌های عملی برداشته شود. 

کلیدواژه