حوت 13, 1399 15:13 Asia/Kabul
  • صالح : ایجاد دولت مشارکتی با حضور طالبان شایعه است
    صالح : ایجاد دولت مشارکتی با حضور طالبان شایعه است

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان ضمن رد شایعه تلاش خلیلزاد برای ایجاد حکومت مشارکتی در افغانستان ، تاکید کرد هیچ کسی صلاحیت لغو قانون اساسی را ندارد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در گزارش شش و نیم صبح امروز چهارشنبه (13 حوت) خود گفته: لطفا آسیاب شایعات نباشید. اساس نظام جمهوری اسلامی افغانستان قانون اساسی است که با رای مستقیم مردم ساخته شده است. کسی صلاحیت لغو و باطل سازی قانون اساسی را ندارد.

صالح تاکید کرده که در دو دور جلسات با هیات امریکایی به ریاست خلیلزاد شرکت داشته و محور بحث های دو طرف، پروسه صلح، تقویت مناسبات دو جانبه میان آمریکا و افغانستان، تحلیل و بررسی استراتژی فریب  طالبان و پاکستانی‌ها  و اراده مردم افغانستان برای صلح است.

به گفته وی، دشمن گاهی از صلح سخن می‌گوید ولی همیشه متوسل به خدعه و نیرنگ و کشتار است.  در عمل و کردار طالبان هیچ نوع نشانه‌ای از صلح و تفاهم دیده نمی‌شود.

این در حالی است که پس از ورود خلیلزاد به کابل و دیدار او با رهبران سیاسی، شایعاتی مطرح است که گویا نماینده ویژه آمریکا برای ایجاد حکومت مشارکتی تلاش می‌کند و نیز سعی دارد تا این حکومت از طریق نشستی همانند نشست بن ایجاد گردد.

تگ