حوت 13, 1399 17:34 Asia/Kabul
  • حمدالله محب: از جامعه جهانی و طالبان تضمین می‌خواهیم
    حمدالله محب: از جامعه جهانی و طالبان تضمین می‌خواهیم

مشاور امنیت ملی افغانستان می‌گوید حکومت افغانستان برای برقراری صلح در کشور از جامعه جهانی و طالبان تضمین می‌خواهد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، محب که امروز (چهارشنبه، ۱۳ حوت) در سومین روز «نمایشگاه و جشن حمایت از روز نیروهای ملی دفاعی و امنیتی» در کابل صحبت می‌کرد، گفت که حکومت افغانستان برای صلح کار می‌کند، اما پیش از هر چیزی باید تأمین صلح در کشور تضمین شود.

محب گفت: «ما تضمین برای صلح و ثبات در افغانستان می‌خواهیم، هر طرحی که مطرح میشه باید صلح و ثبات را تضمین کند و این را هم جامعه بین‌المللی و هم طالبان پیش از پیش به افغانستان و به مردم افغانستان تضمین کرده بتواند.»

این درحالی است که اخیرا شماری از رسانه‌ها به نقل از منابع در وزارت خارجه‌ی امریکا گزارش کرده‌اند که زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی آمریکا برای صلح افغانستان در سفر اخیرش به کابل، طرح حکومت همه‌شمول را با بزرگان سیاسی در افغانستان مطرح کرده و قرار است به‌زودی با طالبان نیز شریک کند.

مایک مک‌کال، معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا نیز گفته است که زلمی خلیل‌زاد به هدف تعدیل توافق‌نامه‌ی دوحه به منطقه سفر کرده است.

دور تازه‌ی سفر خلیل‌زاد در پیوند به صلح افغانستان در دهم حوت آغاز شده است. او در یازدهم حوت به کابل آمده و تا کنون با رییس‌جمهور اشرف غنی، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی و شماری از چهره‌های سیاسی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

تگ