حوت 15, 1399 16:42 Asia/Kabul
  • صلح افغانستان محور گفت‌وگوهای مقامات نظامی قطر و پاکستان
    صلح افغانستان محور گفت‌وگوهای مقامات نظامی قطر و پاکستان

در حالی که نماینده ویژه آمریکا پس از رایزنی با دولت کابل و شخصیت‌های افغان به دوحه رفته است، پیش از آن فرمانده نیروی زمینی قطر در سفری به پاکستان درباره روند صلح افغانستان نیز با مقامات نظامی این کشور گفت‌وگو کرده است.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری تسنیم، «سعید بن حصین الخیارین» فرمانده نیروی زمینی قطر در سفرش به پاکستان با ژنرال «قمرجاوید باجوا» رئیس ستاد و مقامات نظامی این کشور درباره روند صلح افغانستان تبادل نظر کرد.

در این دیدارها، دو طرف همچنین درباره روابط دوجانبه، همکاری‌های اقتصادی امنیتی و نقش پاکستان و قطر در روند صلح افغانستان گفت‌وگو کردند.

به گزارش دیدپرس، سفر فرمانده نیروی زمینی قطر در حالی انجام شده است که چندی قبل نیز پس از توقف مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه برخی دیپلمات‌های قطری و آمریکایی به پاکستان سفر کرده بودند.

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان چندی قبل اعلام کرد که پیشرفت تیم‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و طالبان در مذاکرات بین‌الافغانی زمینه آتش‌بس در این کشور را فراهم می‌کند.

وی گفته بود که هیچکدام از احزاب افغانستان مورد حمایت اسلام‌آباد نیست و سیاست پاکستان در مقابل تمامی گروه‌ها و احزاب افغانستان یکسان و برابر است.

قریشی همچنین تاکید کرده بود که سیاست خارجی پاکستان سبب تغییر رویکرد واشنگتن در برابر اسلام‌آباد شده است.

وزیر خارجه پاکستان اظهارداشت: همان آمریکایی که همواره از ما می‌خواست کار بیشتری انجام دهیم و انگشت انتقاد را بسوی ما نشانه می‌رفت، امروز تغییر کرده و پاکستان را همکار صلح می‌خواند و آمریکا می‌گوید که برای صلح و ثبات در افغانستان به پاکستان نیاز دارد.

تگ