حوت 17, 1399 09:59 Asia/Kabul
  • قدردانی افغانستان از ایران در پی مهار آتش سوزی مرز ابونصر فراهی
    قدردانی افغانستان از ایران در پی مهار آتش سوزی مرز ابونصر فراهی

مسئولان افغانستان از همکاری جمهوری اسلامی ایران در مهار کردن آتش سوزی مرز ابونصر فراهی افغانستان قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،  «سیدوحید قتالی» والی هرات ، «تاج‌محمد جاهد» والی فراه و صدیقی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ، در پیام‌هایی از اقدامات صورت‌گرفته در اطفای حریق در مرز ، به طور ویژه تشکر کردند.
قتالی ضمن سپاسگزاری از اعزام نیروهای امداد و ماشین های آتش نشانی از سمت خراسان جنوبی گفت: شما ، همواره در روزهای این چنینی در کنار ما هستید.
جاهد والی فراه هم گفت: به واسطه اقدامات و هماهنگی های خوبتان ، کمک ها به موقع رسید.
وی با تشکر از حضور استاندار در محل وقوع حادثه ، افزود: اقدامات تان مؤثر بود و آتش خاموش شد، از اقدام جمهوری اسلامی ایران بسیار سپاسگزارم.
سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در افغانستان هم با تأکید بر این که تاثیر این اقدامات در رابطه دو کشور برجسته است، گفت: اعزام ماشین های آتش نشانی و مدیریت مناسب و سریع بحران در اطفای حریق در حداقل زمان ممکن ، جای تشکر دارد.
آتش‌سوزی در گمرک ابونصر فراهی افغانستان در مجاورت پایانه مرزی ماهیرود خراسان جنوبی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه دیروز بر اثر حریق مخازن سوخت روی داد و با تلاش ۶ و نیم ساعته آتش‌نشانان و کمک نیروهای امدادی ایران مهار شد.
حریق به علت  حجم بالای مخازن سوخت موجود در منطقه همچنین وزش باد رو به گسترش بود و با درخواست والی فراه افغانستان از استاندار خراسان جنوبی ، نیروهای کمکی به گمرک مرزی این کشور اعزام شدند.
همچنین نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان در پایانه مرزی ماهیرود خراسان جنوبی به منظور جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی بازارچه مرزی افغانستان ، از بارهای صادراتی تخلیه شد و کامیون‌های صادراتی ایران و افغانستان به داخل خاک ایران برگشت داده شدند تا از هرگونه حادثه احتمالی جلوگیری شود.
هنوز علت آتش‌سوزی مخازن سوخت، اعلام نشده و در دست بررسی است.

کلیدواژه