حوت 17, 1399 10:29 Asia/Kabul
  • اشرف غنی: اولویت کاری دولت برقراری صلح  و پایان جنگ است
    اشرف غنی: اولویت کاری دولت برقراری صلح  و پایان جنگ است

رئیس جمهور افغانستان ،برقراری صلح  و پایان جنگ را سرلوحه و اولویت کاری دولت دانست .

به گزارش خبرنگار رادیو دری، اشرف غنی صبح  امروز یکشنبه در پیامی به مردم ، مقامات و نمایندگان مجالس افغانستان  بر تحقق  صلح واقعی و پایدار که در آن استقلال، وحدت ملی و حق تعیین سرنوشت مردم به دست خود شان واگذار شده، تاکید کرد .

رئیس جمهوری افغانستان در این پیام  اعلام کرد رسیدن به صلح پایدار خواست مردم است  و  42 سال است که   ملت افغانستان   از اساسی ترین حقوق خود محروم بوده   و  خواهان پایان  جنگ هستند .

در این پیام آمده است دولت افغانستان  زمانی به صلح پایدار می رسد، که مردم  خود را در آن  سهیم بدانند  و سرنوشت خود را بدون دخالت بیگانگان تعیین کنند.

در پیام  اشرف غنی  تصریح شده است تروریست ها  سعی دارند با انجام حملات هدفمند به علما ، جامعه مدنی ،خبرنگاران، فعالان حقوق بشر و زنان فعال  در جامعه، در میان مردم  رعب  و وحشت ایجاد کنند.

 رئیس جمهوری افغانستان  ضمن مخالفت با  تشکیل دولت  موقت و  حکومت مشارکتی با طالبان  که از خواسته های نا معقول  بازیگر  اصلی جنگ  افغانستان  یعنی امریکا تاکید کرد  انتقال قدرت از طریق انتخابات  اصل غیر قابل معامله است.

وی  افزود دولت افغانستان اماده است  در باره  برگزاری انتخابات آزاد و  شفاف جامه  عمل بپوشاند و به جمهوریت و قانون اساسی متعهد باقی بماند .

این اظهارات اشرف غنی در حالیست که مقامات امریکا با اظهارات مداخله جویانه و تحریک کننده و فریبنده  تمامی اهداف  مردم افغانستان را مبنی بر برقرار ی صلح  و پایان جنگ  نقش بر آب می کند .

 

تگ