حوت 18, 1399 17:50 Asia/Kabul
  • تحویل 468 هزار دوز واکسن کرونا از طریق نهاد کوواکس به دولت افغانستان
    تحویل 468 هزار دوز واکسن کرونا از طریق نهاد کوواکس به دولت افغانستان

نهاد کوواکس امروز نخستین محموله کمکی واکسن کرونا را به وزارت صحت عامه تحویل داد. این دومین محموله واکسن کرونا است که پس از کشور هند از طریق نهاد کوواکس به دولت افغانستان مساعدت شده است.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان امروز  به نمایند‌گی از دولت افغانستان در محفل تحویل دهی این محموله، گفت که افغانستان نخستین کشوری در آسیای میانه است که اولین محموله واکسن کرونا را از طریق نهاد کوواکس دریافت کرده است.

او همچنین گفت: نهاد کوواکس 16 میلیون دوز واکسن کرونا را به دولت افغانستان وعده داده است که منباقی آن به گونه مرتب وارد کشور می‌شود.

مجروح بیان کرد که ما در تلاش هستیم تا 32 میلیون دوز واکسن کرونا را از طریق شرکای صحی برای 16 درصد نفوس کشور تدارک نماییم.

سرپرست وزارت صحت عامه گفت که قرار است در مرحله دوم تطبیق واکسین کرونا استادان مکاتب و دانشگاه‌ها واکسن شوند تا روند سیستم آموزشی در کشور در سال پیش رو به گونه عادی ادامه یابد.

ارنوت پاولس نماینده اتحادیه اروپا نیز گفت که اتحادیه اروپا بزرگترین حامی نهاد کوواکس می‌باشد که تا اکنون حدود یک میلیارد یورو را به این نهاد برای خریداری واکسن کرونا کمک نموده است.

 پاولس هدف از کمک‌های اتحادیه اروپا را در این نهاد محو ویروس کرونا در جهان عنوان نموده و بر تداوم همکاری های اش در افغانستان تاکید کرد.

قابل ذکر است که این محموله شامل 468هزار دوز واکسن کرونا می‌باشد.

پیش از این، کشور هند حدود 500 هزار دوز واکسین کرونا را به دولت افغانستان کمک کرده بود که با استفاده از آن حدود 40هزار تن تاکنون در کشور واکسن شدند.

تگ