حمل 05, 1400 15:10 Asia/Kabul
  • انتقاد رانند‌‎گان افغان از ادامۀ اخاذی‌ها در شاهراه کابل - قندهار
    انتقاد رانند‌‎گان افغان از ادامۀ اخاذی‌ها در شاهراه کابل - قندهار

شماری از رانند‌گان در شاهراه کابل - قندهار مدعی اند که سربازان یک پاسگاه پلیس در ولایت زابل، یک راننده را به خاطر ندادن رشوه، با گلوله کشته اند.

به گزارش رادیو دری، این رانند‌گان روز چهارشنبه گفتند، نیروهای امنیتی افغانستان از آنان باج‌گیری می‌کنند و اگر کسی در برابر شان مخالفت کند با برخورد توهین‌آمیز و حتی قتل روبه‌رو می‌شود.

رانند‌گان شاهراه کابل - قندهار روز چهارشنبه این جاده را برای ساعتی به‌روی رفت و آمد بستند و از دولت خواستند تا چگونگی قتل این راننده را بررسی کرده و جلو اخاذی‌ها را بگیرد.

سلیمان مومند، مسؤول اتحادیه رانند‌گان گفت، حکومت چرا جلو این دزدان را نمی‌گیرد؟. اما عبدالناصر ناصر، فرماندۀ پلیس زابل قتل یک راننده را از سوی نیروی پلیس رد کرد و گفت، این راننده در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان کشته شده‌است.

پیش از این نیز بارها رانند‌گان در شاهراه‌های افغانستان به‌علت آن‌چه‌که اخاذی، تهدید و توهین از سوی شماری از نیروهای امنیتی گفته اند، دست به اعتراضات زده‌اند. اما آنان می‌گویند که اعتراضات شان نه تنها باعث تغییر رفتار نیروهای پلیس نشده، بلکه بد رفتاری‌ها در برابر شان بیشتر نیز شده‌است.

کلیدواژه