حمل 15, 1400 10:00 Asia/Kabul
  • تبریک دبیر ستاد حقوق بشر ایران به تیم والیبال بانوان مهاجر افغان مقیم ایران
    تبریک دبیر ستاد حقوق بشر ایران به تیم والیبال بانوان مهاجر افغان مقیم ایران

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران، قهرمانی «تیم والیبال آریانا» را به بانوان ورزشکار مهاجر افغان مقیم ایران تبریک گفت.

به گزارش رادیو دری، علی باقری‌کنی در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به قهرمانی تیم والیبال بانوان مهاجر افغان مقیم ایران نوشت: «از موفقیت و سربلندی بانوان تیم والیبال آریانا شادمان و خرسندیم؛ قامت برافراشتن این بانوان، نماد بارزی از توانمندی زنان افغانستانی است. ایران افتخار می‌کند که میزبان مهاجران و زمینه‌ساز رشد و شکوفایی آینده سازان همسایه شرقی، افغانستان باشد

 تبریک دبیر ستاد حقوق بشر ایران به تیم والیبال بانوان مهاجر افغان مقیم ایران 

تیم والیبال زنان مهاجر افغان در ایران یکی از تیم‌های قدرتمند حاضر در مسابقات جام قهرمانی والیبال زنان در افغانستان بود که این تیم موفق شد در دیدار نهایی از سد حریف هراتی خود بگذرد و به جام قهرمانی دست یابد.

فدراسیون والیبال ایران، تیم بانوان مهاجر افغان در ایران به نام «آریانا» را سال گذشته تشکیل داد که با همکاری مربیان بومی ایرانی، استعدادیابی در بین بانوان والیبالیست مهاجر افغانستانی مقیم ایران انجام شد و نفرات برتر بعد از شرکت در اردوی آماده‌سازی، تیم منتخب را تشکیل دادند.

تعداد مهاجران افغان در ایران بین سه تا سه و نیم میلیون نفر اعلام شده و به گفته سازمان‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران خدمات منحصر بفردی را به مهاجران ارائه می‌کند؛ برای مثال ایران یکی از معدود کشورهایی است که بیمه درمانی جامعی را برای مهاجران همچون شهروندان خود فراهم کرده است.

کلیدواژه