حمل 20, 1400 13:46 Asia/Kabul
  • نشست ویژه پارلمان افغانستان برای بررسی لغو سفر هیئت پارلمانی پاکستان به کابل
    نشست ویژه پارلمان افغانستان برای بررسی لغو سفر هیئت پارلمانی پاکستان به کابل

رئیس پارلمان افغانستان اعلام کرد که در یک نشست ویژه با حضور مسئولان ارشد امنیتی، لغو سفر هیئت پارلمانی پاکستان به کابل را بررسی می‌کند.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری تسنیم، «میررحمان رحمانی» رئیس پارلمان افغانستان اظهارداشت که لغو سفر «اسد قیصر» رئیس پارلمان پاکستان و هیئت همراهش را به کابل در نشست ویژه فردا شنبه 21 حمل بررسی می‌کند.وی افزود که در این نشست با حضور مقامات ارشد امنیتی و مسئولان فرودگاه  کابل  درباره عوامل و انگیزه‌های لغو سفر هیئت پارلمان پاکستان بررسی خواهد شد.

سفر «اسد قیصر» رئیس پارلمان پاکستان که برای پنجشنبه 19 حمل تنظیم شده بود به دلیل خبر کشف مهمات انفجار نشده در نزدیکی فرودگاه کابل، نتوانست فرود آید.

وزارت خارجه افغانستان نیز در بیانیه‌ای ضمن تاسف از لغو سفر اسد قیصر به کابل، ابراز امیدواری کرد که سفر هیئت پارلمان پاکستان به کابل بار دیگر تنظیم شود.

با این حال، رئیس پارلمان افغانستان گفته است که از اسد قیصر برای تحکیم روابط پارلمانی دو کشور دعوت شده بود تا به کابل سفر کند.

وی تاکید کرد که بر اساس مراودات دیپلماتیک، جزئیات دقیق برنامه کاری هیئت پارلمانی پاکستان از قبل با دولت و نهادهای امنیتی و تشریفاتی افغانستان درمیان گذاشته شده بود.

این سفر در حالی لغو شد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه این هفته برای اولین بار در 9 سال گذشته برای دیدار با مقامات پاکستانی به این کشور سفر کرد و افغانستان از محورهای دیدارهای وی عنوان شده بود.

«محمد صادق» نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در افغانستان در توئیتی درباره لغو این سفر اظهارداشت: دیدار رئیس پارلمان پاکستان از کابل در پی مسدود شدن فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی به دلایل امنیتی، به تعویق افتاده است.

وی افزود که تاریخ جدید سفر هیئت پارلمان پاکستان پس از مشورت‌های مقامات مربوط دو طرف مشخص خواهد شد.

تگ