حمل 24, 1400 17:21 Asia/Kabul
  • مخالفت احزاب افغانستان با طرح صلح شورای عالی مصالحه
    مخالفت احزاب افغانستان با طرح صلح شورای عالی مصالحه

در ادامه مخالفت‌ها با پیش‌نویس طرح صلح شورای عالی مصالحه افغانستان برای نشست استانبول، حزب وحدت اسلامی و حزب اسلامی افغانستان تاکید کردند که این طرح جامع نیست و نظرات احزاب در آن مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش رادیودری، «همایون جریر» رئیس بخش رسانه‌های حزب اسلامی با انتقاد از طرح صلح شورای عالی مصالحه گفت که حزب اسلامی طرحی به شورای عالی مصالحه ملی نداده است اما طرح نهایی اعلام شده نیز تنها دیدگاه شورای مصالحه ملی و دولت افغانستان را شامل می‌شود.

«قربان‌علی فصیحی» رئیس دفتر سیاسی حزب وحدت اسلامی افغانستان نیز با انتقاد از این طرح به «سلام‌وطندار» گفت: در این پیش‌نویس تنها بحث دو جناح مطرح بوده و دیگر طرف‌ها به فراموشی سپرده شده‌اند.

از سوی دیگر، «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان نیز با انتقاد از طرح منتشر شده گفته که در این طرح هیچ انسجامی بین نظرات و طرح‌های مختلف از سوی جمهوریت صورت نگرفته است.

وی همچنین اظهار داشت که با طرح اشرف غنی برخورد توهین‌آمیز شده و شورای عالی مصالحه با عدم ارائه جزئیات این طرح عمداً تلاش کرده است تا آن را مبهم جلوه دهد و به حاشیه براند.

دانش در ادامه نیز این طرح را دیدگاه «یک حزب» خواند و از انتشار آن پیش از تایید رهبری شورای مصالحه و دولت افغانستان انتقاد کرد.

کلیدواژه