حمل 25, 1400 10:09 Asia/Kabul
  • پاسخ طالبان به فراخوان آتش بس در ماه رمضان
    پاسخ طالبان به فراخوان آتش بس در ماه رمضان

گروه طالبان در پاسخ به درخواست اتحادیه جهانی علمای اسلام و دولت افغانستان برای آتش‎ بس در ماه مبارک رمضان اعلام کرد، جنگ در ماه مبارک رمضان ثواب دارد.

به گزارش رادیودری، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان به روزنامه 8صبح افغانستان گفت که جنگ  ماه رمضان و غیررمضان ندارد و این گروه به مبارزه ‌خود علیه نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می ‌دهد.

ذبیح الله مجاهد افزود: جهاد در ماه مبارک رمضان ثواب بیشتری دارد و به همین دلیل این گروه برای رسیدن به اهداف خود از جنگ دست نمی‌کشد.

سخنگوی طالبان مدعی شد: در حال حاضر میزان خشونت نسبت به گذشته کاهش یافته است.

با فرارسیدن ماه مبارک رمضان رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه شب در پیام ویدئویی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به ملت افغانستان از گروه طالبان نیز خواست که به احترام این ماه دست از جنگ کشیده و اعلام آتش بس کنند.

بدنبال آن اتحادیه‌ جهانی علمای مسلمان نیز با حرام خواندن جنگ افغانستان از گروه طالبان خواست که به احترام این ماه از جنگ دست بکشد و آتش‌بس اعلام کند.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با نشر یک اعلامیه، ادامه جنگ در افغانستان را «حرام» دانسته و از طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که هرچه زودتر این خون‌ریزی را متوقف کنند.

اصرار طالبان بر ادامه جنگ با نیروهای دولتی و اعلام دیشب این گروه درباره شرکت نکردن در مذاکرات صلح بخاطر ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان تا 11 سپتامبر آینده/20سنبله، در حالی است که این گروه و دولت در حال آماده سازی برای شرکت در مذاکرات صلح در شهر استانبول ترکیه در هفته آینده بودند. 

تگ