حمل 27, 1400 10:32 Asia/Kabul
  • تحولات افغانستان، محور رایزنی تلفنی اردوغان با عمران‌خان
    تحولات افغانستان، محور رایزنی تلفنی اردوغان با عمران‌خان

سران پاکستان و ترکیه در تماس تلفنی، اوضاع امنیتی منطقه به ویژه آخرین تحولات صلح بین الافغانی و تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهایش از افغانستان را بررسی کردند.

به گزارش رادیودری، دفتر نخست وزیری پاکستان پنجشنبه شب با صدور بیانیه‌ای از تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان خبر داد و افزود: دو طرف درخصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور، پیرامون روابط و تقویت همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند.

در این بیانیه آمده، نخست وزیر پاکستان بر اهمیت حل و فصل سیاسی بحران افغانستان پیش از خروج برنامه‌ریزی شده آمریکا از این کشور تأکید کرد و گفت: اسلام آباد از آغاز مذاکرات داخلی افغانستان به طور کامل حمایت و این روند را تسهیل کرده است.

عمران‌خان افزود: مذاکرات بین الافغانی فرصت تاریخی فراهم کرده و رهبران افغان باید از آن برای دستیابی به یک توافق سیاسی، گسترده و همه جانبه استفاده‌ کنند.

طبق این گزارش، ژنرال باجوا، فرمانده ارتش پاکستان هم در دیدار با کاردار سفارت آمریکا در اسلام‌آباد از تصمیم واشنگتن برای خارج‌ کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان استقبال کرد.

قرار است نشست مذاکرات صلح افغانستان بین دولت این کشور و گروه طالبان به منظور پایان جنگ و درگیری،  24 آوریل/4ثور در استانبول ترکیه برگزارشود.

تگ