حمل 27, 1400 11:22 Asia/Kabul
  • اشرف غنی: افغانستان در معرض فروپاشی قرار ندارد
    اشرف غنی: افغانستان در معرض فروپاشی قرار ندارد

رئیس‌جمهوری افغانستان در یک بحث مجازی تاکید کرد که کشورش در معرض فروپاشی قرار ندارد.

به گزارش  رادیودری به نقل از آوا، اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان که در یک بحث مجازی در مرکز بین‌المللی نظامی گنجوی که به ابتکار جمهوری آذربایجان در شهر باکو برگزار شده بود، درباره روند صلح، تصمیم خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی و ناتو از افغانستان و همچنین همگرایی و مسائل منطقه ای سخن می گفت، افزود: مشارکت زنان افغان در تمام سطوح افزایش یافته و اکنون آنان از خود نمایندگی می‌کنند.

اشرف غنی، روز پنج شنبه نیز در دیدار با « آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در کابل با استقبال از خروج نیروهای اشغالگر خارجی از افغانستان تاکید کرد، نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغان نشان دادند که به تنهایی قابلیت دفاع از کشورشان را دارند.

«عبدالله عبدالله» رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان هم در دیدار با وزیر خارجه آمریکا، از خروج نظامیان آمریکایی از کشورش استقبال کرد .

روز گذشته انتونی بلنکین، وزیر خارجۀ آمریکا پس از دیدار با اشرف غنی، عبدالله عبدالله و شماری دیگر گفت که پس از خروج نیروهای آمریکایی، افغانستان وارد جنگ‌های داخلی نخواهد شد.

کارشناسان نیز بر این باورند، تجربه های چند سال گذسته نشان داده که وابستگی، اتکا و اعتماد به بیگانه، راهگشا نیست بلکه باعث افزایش بحران شده و راه دستیابی به صلح و آرامش و ثبات را دشوارتر و پیچیده تر می کند.

تگ