حمل 30, 1400 07:35 Asia/Kabul
  • تاکید پاکستان بر همفکری با ایران برای استقرار صلح در افغانستان
    تاکید پاکستان بر همفکری با ایران برای استقرار صلح در افغانستان

وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه سفر به جمهوری اسلامی ایران، نقش تهران برای کمک به صلح افغانستان را مهم ارزیابی کرد و افزود: پاکستان مصمم به همفکری با ایران است.

به گزارش رادیودری به نقل از وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز یکشنبه در حاشیه سفر به امارات گفت: سفر آتی وی به ایران برای تبادل نظر درباره تحولات افغانستان بسیار مهم است.
وزیر امور خارجه پاکستان، جمهوری اسلامی ایران را کشور برادر پاکستان و بازیگر مهم منطقه دانست و افزود: ما از مواضع تهران درخصوص افغانستان آگاهیم و مصمم به همفکری با تهران در این زمینه هستیم.
قریشی با اشاره به چهار سفر رسمی «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به پاکستان از زمان آغاز دولت عمران خان گفت: ایران به عنوان کشور همسایه افغانستان مشتاق به نقش آفرینی برای کمک به حل بحران این کشور است.
سفر منطقه ای وزیر امور خارجه پاکستان به ۴ کشور از جمله ایران با دستور کار تقویت روابط دوجانبه و همفکری برای پیشبرد روند صلح افغانستان از روز گذشته آغاز شد.
وزیر امور خارجه پاکستان قرار است بعد از ابوظبی به ترتیب به تهران، دوحه و آنکارا سفر کند.

قریشی ماه گذشته در حاشیه نشست قلب آسیا در تاجیکستان با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه رایزنی کرده بود.

تگ