حمل 30, 1400 10:08 Asia/Kabul
  • مقام افغان : چند دستگی در رهبری طالبان مذاکرات صلح را دشوار کرده است
    مقام افغان : چند دستگی در رهبری طالبان مذاکرات صلح را دشوار کرده است

مشاور ارشد رییس‌جمهوری افغاستان تاکید کرد، اختلاف و چند دستگی در رهبری گروه طالبان مذاکرات صلح این کشور را دشوار کرده است.

به گزارش رادیودری،  «شاه حسین مرتضوی»  در سخنانی درباره روند مذاکرات صلح افغانستان بین دولت این کشور و گروه طالبان به منظور پایان جنگ و درگیری گفت: در حال‌ حاضر بین  جنگجویان میدان جنگ در افغانستان  و رهبران طالبان در قطر هماهنگی وجود ندارد.

مشاور ارشد رییس‌ جمهوری افغاستان با اشاره به اینکه رهبران گروه طالبان طرح و برنامه مشترکی برای مذاکرات صلح این کشور ندارند، افزود: تعدد مراکز تصمیم گیری و پنهان بودن رهبر اصلی طالبان بر مشکلات افزوده است.

قرار است نشست مذاکرات صلح افغانستان بین دولت این کشور و گروه طالبان به منظور پایان جنگ و درگیری، 24 آوریل/4ثور در استانبول ترکیه برگزارشود.

اما گروه طالبان اعلام کرد ، تا زمانیکه نظامیان خارجی در افغانستان حضور دارند در این مذاکرات شرکت نمی کند.

«محمد نعیم وردک »سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به اظهارات « جو بایدن »رئیس جمهوری آمریکا درباره به تاخیر افتادن خروج نظامیان این کشور از افغانستان تا 11 سپتامبر/20سنبله آینده گفت، این موضع که مغایر با توافقنامه دوحه میان آمریکا و طالبان و همچنین ناقض قوانین و مقررات بین اللملی بوده و عامل ادامه تنش و طولانی شدن روند مذاکرات صلح است.

تگ