حمل 30, 1400 16:38 Asia/Kabul
  • رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان در شورای امنیت سازمان ملل متحد
    رایزنی افغانستان و هند درباره تحریم طالبان در شورای امنیت سازمان ملل متحد

درحالی که طالبان روند مذاکرات بین‌الافغانی را متوقف کرده است و درگیری‌ها نیز در افغانستان جریان دارد، مشاور امنیت ملی این کشور و سفیر هند درباره تحریم طالبان رایزنی کردند.

به گزارش رادیو دری، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با «رودرندرا تاندون» سفیر هند در کابل درباره تحریم گروه طالبان بحث و تبادل‌نظر کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط شورای امنیت ملی افغانستان، دو طرف در این دیدار تاکید کردند که افغانستان و هند از نزدیک به رایزنی‌های خود درباره تحریم گروه طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی در شورای امنیت سازمان ملل ادامه می‌دهند.

دولت هند دی ماه/جدی گذشته به ریاست کمیته تحریم طالبان، کمیته مبارزه با تروریسم و کمیته تحریم لیبی در شورای امنیت سازمان ملل منصوب شد.

«تی سی تیرومرتی» نماینده دائم هند در سازمان ملل نیز گفته بود که ریاست هند به این کمیته در چنین مقطع زمانی، به روند صلح افغانستان کمک خواهد کرد.

این در حالی است که طالبان براساس توافقنامه دوحه خواستار خروج اسامی رهبران طالبان از فهرست سیاه شورای امنیت و رفع تحریم‌های علیه این گروه است.

از سوی دیگر نیز طالبان پس از اعلام زمانبندی جدید خروج نیروهای خارجی از افغانستان اعلام کرده است که تا زمان خروج کامل این نیروها حاضر به شرکت در هیچ نشستی درباره صلح افغانستان نیست.

تگ