حمل 31, 1400 09:01 Asia/Kabul
  • برگزاری لویه جرگه  برای اعلام بی‌طرفی دایمی افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی
    برگزاری لویه جرگه برای اعلام بی‌طرفی دایمی افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد در نشست کابینه بر تدویر لویه جرگه مبنی بر درخواست بی‌طرفی دایمی افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی، تاکید شده است.

به گزارش رادیو دری، دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته که در نشست کابینه که عصر روز دوشنبه (30 حمل) برگزار شد،‌ در مورد تصمیم اخیر رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا مبنی بر خروج نیروهای آن کشور تا ماه سپتامبر/سنبله سال روان رایزنی شد.

در نشست کابینه تاکید شد که خارج شدن نیروهای امریکایی به معنای قطع مناسبات دو کشور نبوده بلکه فصل جدید از روابط و همکاری ها میان دو کشور می باشد و همچنان در مورد اجرایی و الزامی بودن قراردادها و معاهدات دوجانبه و چند جانبه دو کشور بعد از خروج نیروهای امریکایی، معلومات ارائه شد.

به همین ترتیب در این نشست در مورد آمادگی قبلی دولت در خصوص خروج نیروهای امریکایی از کشور با توانمند سازی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در جهت دفاع مستقلانه از کشور و در رابطه به حرام دانستن جنگ در افغانستان توسط علمای کشورهای اسلامی صحبت شد و بر تدویر لویه جرگه مبنی بر درخواست بی‌طرفی دایمی افغانستان بعد از خروج نیروهای خارجی، تاکید صورت گرفت.

ارگ ریاست جمهوری جزییات بیشتری درباره این لویه جرگه و زمان دقیق آن ارائه نکرده است.

کلیدواژه