ثور 06, 1400 13:05 Asia/Kabul
  • استرالیا: برنامه‌ای برای بازگرداندن نیروها به افغانستان نداریم
    استرالیا: برنامه‌ای برای بازگرداندن نیروها به افغانستان نداریم

درحالی که هنوز بررسی جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان به جایی نرسیده، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد حتی درصورت وخیم‌تر شدن اوضاع در افغانستان، نیروهای استرالیا به این کشور بازنمی‌گردند.

به گزارش رادیودری، «پیتر داتون» وزیر دفاع استرالیا در آستانه خروج نظامیان این کشور از افغانستان با اعلام این خبر افزود: استرالیا هیچ برنامه‌ای برای بازگشت به افغانستان ندارد و عقیده دارد برای مقابله با تهدیدات راه دیگری به غیر از نیروهای نظامی در خاک افغانستان وجود خواهد داشت.

با این حال، وزیر دفاع استرالیا هیچ اشاره‌ای به جنایات نظامیان این کشور در افغانستان نکرد، جنایاتی که ارتش استرالیا ماه عقرب سال گذشته با اذعان گوشه‌ای از آن، کشتار دستکم 39 غیرنظامی افغان توسط نظامیان این کشور را تایید کرد، اما هنوز خبری از محکوم شدن عاملان این جنایات نیست.

اسکات میلر، فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان اعلام کرده که روند تخلیه پایگاه‌های نظامی در این کشور آغاز شده و این پایگاه‌ها در اختیار نیروهای امنیتی افغان قرار می‌گیرد.

نیروهای اشغالگر خارجی به سرکردگی آمریکا درشرایطی افغانستان را ترک می کنند که پس از دو دهه حضور شکست خورده در این کشور دستاوردی جزء کشتار مردم، تخریب زیر ساخت ها، گسترش تروریسم و قاچاق مواد مخدر در افغانستان نداشته اند.

کلیدواژه