ثور 13, 1400 10:55 Asia/Kabul
  • استقبال «اشرف غنی» از آغاز خروج نظامیان خارجی از افغانستان
    استقبال «اشرف غنی» از آغاز خروج نظامیان خارجی از افغانستان

رییس جمهوری افغانستان از آغاز خروج نظامیان اشغالگر خارجی از این کشور استقبال کرد.

به گزارش رادیودری به نقل از آوا، «محمد اشرف غنی» در دیدار نمایندگان مجلس ملی و سنای افغانستان، خروج نظامیان خارجی از افغانستان را فرصتی برای بازنگری سیاست های ملی، منطقه‌ای و بین المللی کابل دانست و بر تلاش ها برای ارائه یک طرح جامع به منظور اداره این کشور در دو سال آینده تاکید کرد.

رییس جمهوری افغانستان از نمایندگان مجلس ملی و سنای این کشور خواست  تا برنامه های خود را در مسائل مهم افغانستان به ویژه اجماع سراسری برای برقراری  صلح پایدار و عادلانه در این کشور ارائه کنند.

 روز یک شنبه همزمان با آغاز خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان یک پایگاه نظامی این کشور در ولایت هلمند بطور رسمی به نیروهای ارتش این کشور واگذار شد و پرچم آمریکا از آن پایین آورده شد.

«جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا اخیرا اعلام کرد، نظامیان این کشور تا 11 سپتامبر 2021 (20سنبله1400) از افغانستان خارج می شوند.

آمریکا و متحدانش درسال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان به این کشور حمله کردند و این اشغالگری باعث  جنگ، درگیری و نابودی زیر بناهای اقتصادی افغانستان شده و ناامنی،تروریسم و تولید مواد مخدرهم افزایش یافته است.

کلیدواژه