ثور 17, 1400 12:23 Asia/Kabul
  • برگزاری مسابقه نقاشی و کاریکاتور در آستانه روز جهانی قدس در کابل
    برگزاری مسابقه نقاشی و کاریکاتور در آستانه روز جهانی قدس در کابل

در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس یک مسابقه نقاشی در کابل برگزار شد و کودکان و نوجوانان افغان روایت آوارگی و مظلومیت ملت فلسطین را به تصویر کشیدند.

به گزارش رادیودری، در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس مسابقه نقاشی و کاریکاتوری با عنوان «معرفی روز قدس با زبان فرهنگ و هنر» در کابل برگزار شد.

در این مسابقه، کودکان و نوجوانان افغان با رسم زوایای مختلف روز جهانی قدس و همچنین خلق کاریکاتورهای از فتنه انگیزی‌های آمریکا برای جهان اسلام و ظلم رژیم صهیونیستی بر ملت مسلمان فلسطین تصاویری را از روایت آوارگی و مظلومیت ملت فلسطین‌ به تصویر کشیدند.

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در برگزاری این مسابقه سوژه‌هایی را از پیش به شرکت‌کنندگان پیشنهاد کرده بود و سپس کودکان و نوجوانان در محل برگزار جمع شده و نقاشی‌های خود را تکمیل کردند.

در بسیاری از این نقاشی‌ها جملاتی چون: «روز قدس گرامی باد»، «ما از ملت مسلمان فلسطین حمایت می‌کنیم»، «جنایات اسرائیل را محکوم می کنیم» و... درج شده است.

شرکت‌کنندگان پس از مسابقه اظهارداشتند که ما در کشور خود مشکلات زیادی داریم ولی این باعث نمی‌شود از مشکلات برادران و خواهران فلسطینی‌مان مخصوصاً کودکان‌شان غافل بمانیم، ما از تمام کودکان آزاده و مسلمان جهان می خواهیم که به حمایت از کودکان فلسطین به پا خیزند، ما مسلمان هستیم و مردم فلسطین نیز مسلمان هستند پس حمایت ما از آن‌ها واجب است.

کلیدواژه