ثور 20, 1400 14:11 Asia/Kabul
  • سوگنامه‌های \
    سوگنامه‌های \"مادر بلندشو\" منادی مظلومیت مردم افغانستان است

وزیر آموزش و پرورش ایران در پیامی خطاب به سرپرست وزارت معارف افغانستان ضمن محکومیت شدید انفجار مدرسه دخترانه در کابل تاکید کرد: این بار غمنامه‌ها و سوگنامه‌های "مادر بلندشو" بیش از هر زمانی منادی مظلومیت ملتی خواهد بود که سال‌هاست در چنگال خشم و خشونت حاصل از جهل و جور اسیر است.

به گزارش رادیو دری، محسن حاجی میرزایی امروز -دوشنبه- با انتشار پیامی در حساب کاربری اینستاگرام خود خطاب به رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف افغانستان نوشت: هنوز زخم جان پدر کجاستی التیام نیافته و درد آن آرام نگشته بود که خبر حزین انفجار مدرسه‌ای در غرب کابل، داغی  دیگر بر دل‌ها نهاد.

وی افزود: این بار کودکانی معصوم که راهی راه دانش بودند، در ماه ضیافت الهی و در آستانه عید صیام به دست جماعتی جاهل و جائز که جمود و جنون، شوم و شریرشان کرده است، به خاک و خون کشیده شد.

وزیر آموزش و پرورش ایران به نمایندگی از جامعه فهیم فرهنگیان و دانش آموزان  ایران اسلامی، ضمن محکومیت شدید این عمل شنیع و ضد انسانی غایت غمگذاری و نهایت تسلیت و تعزیت خویش را به دولت و ملت دوست و برادر افغانستان ابراز داشت و نوشت: در این ماه رحمت و رافت از درگاه خداوند رحمان و رحیم برای درگذشتگان این حادثه تروریستی آمرزش و آرامش، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و شکیبایی تمنا دارم.

 بعد از ظهر روز شنبه هنگام تعطیلی مدرسه دخترانه سیدالشهدای غرب کابل که شیعیان هزاره در آن درس می خوانند هدف حمله خودرو بمب گذاری شده قرار گرفت که در آن بیش از80 نفر که بیشترین آنها دانش آموزان دختر این مدرسه هستند، کشته و بیش از 150 تن دیگر هم زخمی و راهی بیمارستان‌ها شدند که وضعیت شماری از آنها وخیم گزارش شده است.

کلیدواژه