ثور 20, 1400 15:50 Asia/Kabul
  • ابراز همدردی سخنگوی وزارت خارجه ایران با مردم افغانستان
    ابراز همدردی سخنگوی وزارت خارجه ایران با مردم افغانستان

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: پرپر شدن دختران افغانستان که معصومانه و مظلومانه با زبان روزه در ماه مبارک رمضان قربانی خشونت تکفیری‌ها شدند، دل و جان آدم را به درد می‌آورد.

به گزارش رادیو دری ،سعید خطیب زاده در نشست رسانه‌ای هفتگی خود گفت: اتفاقات افغانستان را از نزدیک پیگیری می‌کنیم و نگران برخی از این تحولات هستیم.

وی ادامه داد: زمان آن رسیده که از فضای برادری استفاده شود و در مقابل این تفکر افراطی و گرو‌های داعشی و تکفیری همه متحد شوند و به صورت یکپارچه عمل کنند.

خطیب زاده افزود: برای افغانستان آینده‌ای آباد، آزاد و باثبات آرزومندیم که تنها از مسیر گفت‌وگو‌های اصیل بین گروه‌های افغانستانی و دولت افغانستان رخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با تحولات اخیر در افغانستان از جمله حمله تروریستی اخیر به یک موسسه آموزشی دخترانه در کابل گفت: وقایع افغانستان ما را ناراحت و نگران کرده است. ما داغدار افغانستان هستیم.

وی ادامه داد: ضمن تسلیت به خانواده قربانیان این حمله وحشیانه با مردم و دولت افغانستان ابراز همدردی می کنیم و فکر می کنیم زمان آن رسیده است که از فضای برادری استفاده شود و در مقابل تفکرات افراطی و گروه های تکفیری همه به صورت یک پارچه و متحد عمل کنند.

کلیدواژه