ثور 20, 1400 17:22 Asia/Kabul
  • دیدار فرماندهان ارتش پاکستان و انگلیس با رییس جمهوری افغانستان
    دیدار فرماندهان ارتش پاکستان و انگلیس با رییس جمهوری افغانستان

رسانه های افغانستان اعلام کردند که «نیکلاس پاتریک کارتر» فرمانده ارتش انگلستان و ژنرال قمرجاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان در سفری اعلام نشده به کابل آمده و با محمداشرف غنی رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی دیدار و گفت وگو کرده اند.

به گزارش رادیو دری به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی ریاست شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اعلام این مطلب افزود: ژنرال باجوا نخست با رئیس جمهور محمداشرف غنی دیدار و گفت وگو کرده و اکنون در کاخ سپیدار مشغول گفت وگو با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی است.

خبرگزاری نشانه افغانستان نیز در خبری اعلام کرد که «نیکلاس پاتریک کارتر» فرمانده ارتش انگلستان نیز به همراه فرمانده ارتش پاکستان به کابل آمده است.

هنوز هدف سفر باجوا و موضوع گفت وگوی وی با مقامات بلند پایه دولت افغانستان روشن نیست اما صادق خان نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در آخرین سفر خود به کابل به مقامات افغان اطمینان داده بود که هیأت طالبان را متقاعد خواهند ساخت تا در نشست صلح استانبول در ترکیه شرکت کنند.

تاکنون تاریخ دقیق برگزاری نشست استانبول روشن نیست اما برخی منابع گفته اند که احتمال دارد این نشست در خرداد ماه برگزار شود.

رهبر گروه طالبان در پیام خود به مناسبت عیدسعیدفطر، عدم خروج نام رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل متحد و هفت هزار زندانی این گروه در زندانهای دولت افغانستان را از موانع صلح خوانده است.

کلیدواژه