ثور 21, 1400 17:20 Asia/Kabul
  • کشورهای اسلامی مردم مظلوم افغانستان و فلسطین را تنها نگذارند
    کشورهای اسلامی مردم مظلوم افغانستان و فلسطین را تنها نگذارند

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور پیامی ضمن محکوم کردن به خاک و خون کشیدن دختران دانش آموز افغانستانی و به شهادت رساندن مردم مظلوم فلسطین در روزهای اخیر از کشورهای مسلمان، جامعه جهانی، نهادهای بین المللی و عالمان دینی خواست تا به وظایف خویش بیش از پیش عمل نمایند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، متن این پیام بدین شرح است: مصیبت بزرگ و غم‌انگیز انفجارهای پی در پی در مدرسه سیدالشهدا (ع) در ماه مبارک رمضان که به شهادت مظلومانه بیش از ۶۵ دختر دانش‌آموز روزه‌دار و مادران آنان و نیز مجروحیت بالغ بر۱۶۰ تن دیگر انجامید، همچنین شهادت مردم مظلوم غزه و مسجدالاقصی، مصیبت بزرگ و غم‌انگیزی برای هر انسان آزاده و با وجدان است.

در این پیام آمده است: این فاجعه جانکاه تلاشی مذبوحانه با هدف ناامن جلوه دادن کشور افغانستان و نیز نمونه ای از جمود، حماقت و توحش اندیشه صهیونیسم و گروه های تکفیری است که بی شک، عاملان آن با عاملان حمله به روزه‌داران اهل سنت در اطراف مسجدالاقصی و عاملان حمله به کنسولگری ایران در عراق به یک ریشه می رسند.

ادامه این پیام آمده است: امروز بیش از گذشته همه مسلمانان به ویژه عالمان و بزرگان شیعه و اهل سنت وظیفه دارند تا چهره ای واقعی از اسلام اصیل را که همان تفسیر عقلانی، اخلاقی و ظلم ستیزانه است ارائه نمایند تا دنیا بداند این دین، دین مهربانی، برادری، اتحاد و در مقابل هرگونه تعصب، تندروی و خشونت است.

این پیام تاکید کرده است: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تسلیت به ساحت مقدس امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب و مسلمانان آزاده جهان، با محکوم کردن حوادث اخیر افغانستان، فلسطین و عراق و ابراز همدردی بویژه با خانواده محترم شهداء، ملت و دولت افغانستان و فلسطین، از کشورهای مسلمان، جامعه جهانی، نهادهای بین المللی و عالمان دینی می خواهد تا ضمن محکومیت این جنایات، این ملت های بی پناه و مظلوم را در این شرایط سخت تنها نگذارند و اجازه ندهند نقشه شومی را که بدخواهان برای منطقه ترسیم نموده‌اند اجرا شود.

روز شنبه هفته جاری تروریست‌ها با یک خودرو بمب‌گذاری‌ شده مدرسه سیدالشهدای دشت برچی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار داد که در اثر آن 85تن کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

در روزهای اخیر در پی تلاش رژیم جنایتکار اسرائیل برای پاکسازی برخی محلات اطراف قدس شریف از ساکنان فلسطینی و هجوم وحشیانه مزدوران رژیم جنایتکار اسرائیل به مسجد الاقصی و سرکوب معتکافان در این مسجد که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردممظلوم فلسطین شد.

همچنین روز گذشته عده ای با تحریک برخی سفارت خانه های خارجی با به آتش کشیدن دیوارهای کنسولگری ایران در کربلای معلا در تلاش برای ایجاد اختلاف میان دو کشور دوست و برادر ایران و عراق برآمدند که این افراد با حضور به موقع نیروهای امنتی عراق از محل متواری و به هدف شوم خود دست نیافتند.

کلیدواژه