ثور 25, 1400 08:16 Asia/Kabul
  • واکنش عبدالله عبدالله به انفجار مسجدی در کابل
    واکنش عبدالله عبدالله به انفجار مسجدی در کابل

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان ، انفجار تروریستی  در داخل مسجدی در ولایت کابل را عملی نابخشودنی و مغایر ارزش های دینی و انسانی دانست.

به گزارش رادیو دری عبدالله عبدالله در پی حمله تروریستی به مسجدی در ولسوالی شکر دره ولایت کابل گفت: تروریستها  بدصفت و دشمنان مردم افغانستان در ادامه جنایات  خود این حمله ضدبشری، جنایت‌کارانه و ناروا را در روز عید سعید فطر  مرتکب شدند که این دشمنی آشکار با دین مقدس اسلام و مسلمانان بی‌گناه است.

وی افزود جنگ جاری و تحمیلی زمینه‌ساز چنین حوادث دلخراش، آزاردهنده و غم‌انگیز شده  و سطح خشونت و کشتار مردم  غیرقابل قبول و تحمل‌ناپذیر است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان هم ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی گفت  نیروهای این گروه  در انفجار مسجد حاجی بخشی و مدرسه سید الشهدا در کابل  دخالتی نداشته اند.
در این هفته این دومین انفجار خونین در شهر کابل بشمار می رود.

انفجار تروریستی روز شنبه گذشته در مدرسه سیدالشهدا  شهر کابل ۸۵ شهید و ۱۲۵ زخمی برجا گذاشته است.

هدف قراردادن دانش اموزان دختر بی پناه  و شهادت مظلومانه آن‌ها  با زبان روزه  با واکنش‌های زیادی روبرو شد و خشم جهانیان را بر انگیخت.

گفتنی است که در انفجار دیروز  مسجد  حاجی بخشی در ولسوالی شکر دره در ولایت کابل  تاکنون  ۱۲ تن از جمله   مفتی نعمان  امام جماعت مسجد  " حاجی بخشی "جان باختند و بیش از ۱۵ تن دیگرنیز  زخمی شدند.

 

کلیدواژه