ثور 25, 1400 15:12 Asia/Kabul
  • برگزاری عصر شعر «لاله های دشت برچی» با شاعران ایران، افغانستان و پاکستان
    برگزاری عصر شعر «لاله های دشت برچی» با شاعران ایران، افغانستان و پاکستان

محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عصر شعر «لاله‌های دشت برچی» را به مناسبت گرامیداشت یاد شهدای دانش‌آموز مکتب سیدالشهدای کابل به صورت مجازی برگزار می‌کند.

به گزارش رادیو دری به نقل از فارس، به دنبال حادثه تلخ تروریستی اخیر در افغانستان که به شهادت تعداد بسیاری از دانش آموزان دختر مکتب سیدالشهدای کابل منجر شد، شاعرانی از ایران و افغانستان و پاکستان همزمان با هفتمین روز شهادت این دانش آموزان، در عصر شعر مجازی «لاله‌های دشت برچی» در سوگ لاله‌های پرپر مکتب سیدالشهدا گرد هم می‌آیند.

در این عصر شعر که از ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه/ثور به صورت مجازی برگزار می‌شود، ضمن شعرخوانی شاعران حاضر، تعدادی از اعضای کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی نیز در سوگ خواهران شهیدشان به شعرخوانی خواهند پرداخت.

گفتنی است شاعرانی چون سیدسکندر حسینی، محمد کاظم کاظمی، زینب بیات، سیدراحل موسوی، سیدرضا محمدی، ابوطالب مظفری، سیدحکیم بینش، سیدضیا قاسمی، احمد شهریار، علی ذوالقدر، محمدمهدی عبداللهی، مریم زندی (کودک و نوجوان ـ ایران)، سورنا جوکار (کودک و نوجوان ـ ایران)، همچنین جمعی از دبیران محافل ادبی نهاد شامل حمید حمزه نژاد، حمید حسینیان، منوچهر پروینی، عاطفه جوشقانیان، مسعود طاهری و شورای ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از هنرمندان شاخص افغانستانی در رشته‌های خطاطی و نقاشی از حاضران در این عصر شعر مجازی خواهند بود.

علاقه‌مندان برای حضور در این عصر شعر مجازی می‌توانند از ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه/ثور از طریق صفحه اسکای روم به آدرس skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در این برنامه شرکت کنند.

کلیدواژه