جوزا 11, 1400 08:01 Asia/Kabul
  • پارلمان افغانستان: جنگ دولت و طالبان هیچ برنده‌ای ندارد
    پارلمان افغانستان: جنگ دولت و طالبان هیچ برنده‌ای ندارد

معاون اول پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها در این کشور، گفت که ادامه جنگ بین دولت و طالبان یک راهبرد باخت-باخت است و هیچ برنده‌ای ندارد.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم ، «احمد جاوید جیحون» معاون اول پارلمان افغانستان با ابرازنگرانی از ادامه خشونت و قتل‌های هدفمند و همچنین حمله بر غیرنظامیان تاکید کرد که بازنده اصلی تشدید خشونت‌ها و تداوم جنگ مردم هستند و طالبان درک کند که تنها راه‌حل مشکل افغانستان، مشارکت سیاسی و اتحاد است.

جیحون افزود، وضعیت امنیتی در شماری از ولایت‌ها از جمله ارزگان، هلمند، قندهار، سرپل، لغمان، نورستان، بغلان، غزنی، جوزجان و بادغیس وخیم‌تر شده است.

معاون اول پارلمان افغانستان همچنین با استقبال از بودجه اختصاصی 3.3 میلیارد دلاری به نیروهای امنیتی افغان، از دیگر کشورهای جهان نیز خواست که به همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و ‏مالی خود با افغانستان ادامه دهند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که هفته گذشته رئیس امنیت ملی افغانستان در نشست پاسخگویی به سنای این کشور تاکید کرد که همزمان با خروج نیروهای اشغالگر خارجی از این کشور، نیروهای امنیتی افغان در 104 شهرستان با طالبان درگیر هستند.

«احمد ضیاء سراج» گفته بود که حملات طالبان در مقایسه با سال گذشته، بیش از 7 درصد افزایش داشته و این گروه دستکم 3500 حمله در این کشور انجام داده است.

 

کلیدواژه