جوزا 11, 1400 11:25 Asia/Kabul
  • آغاز خروج نظامیان خارجی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان
    آغاز خروج نظامیان خارجی از بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که همزمان با تخریب تجهیزات پایگاه بگرام، روند خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از بزرگترین پایگاه نظامی در افغانستان آغاز شده است.

به گزارش رادیو دری، در ادامه روند خروج نظامیان آمریکایی و همزمان با ادامه تخریب تجهیزات نظامی، آمریکا روند انتقال این پایگاه را به نیروهای افغان آغاز کرده است.

ساکنان محلی در ولسوالی بگرام ولایت پروان می‌گویند که روزانه 20 تا 30 کامیون باربری تجهیزات نظامی تخریب‌شده به خارج این پایگاه انتقال می‌یابد.

مقامات آمریکایی در توجیه تخریب این تجهیزات می‌گویند که تجهیزات قابل انتقال به نیروهای افغان نیستند و برای جلوگیری از افتادن به دست «دشمن» از بین می‌رود.

پایگاه نظامی بگرام بزرگترین و مجهزترین پایگاه نظامی در افغانستان است و به‌گفته منابع روند خروج نیروها از این پایگاه آغاز شده است و قرار است تا 15 روز دیگر پایان یابد.

براساس تازه‌ترین آمار رسمی از روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تاکنون معادل 160 بار هواپیما C-17 تجهیزات نظامی از افغانستان خارج شده و بیش از 10 هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده شده است.

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 1 می (11 ثور) آغاز شده و قرار است این روند تا 11 سپتامبر (20 سنبله) پایان یابد.

کلیدواژه