جوزا 30, 1400 12:59 Asia/Kabul
  • راه‌ اندازی بیمارستان هلال احمر ایران در ولایت نیمروز
    راه‌ اندازی بیمارستان هلال احمر ایران در ولایت نیمروز

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران، از راه اندازی بیمارستان هلال احمر ایران در ولایت نیمروز افغانستان خبر داد.

به گزارش  رادیو دری، " فرید مرادیان "  معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران،  گفت: بیمارستان این جمعیت در شهر " زرنج" مرکز ولایت نیمروز  آماده‌ افتتاح و بهره‌ برداری است، و مراحل تجهیز و آماده‌ سازی بیمارستان کابل نیز به زودی آغاز می‌شود.

مرادیان افزود: بیمارستان شهر زرنج  ۳۲ تخت برای پذیرش بیماران دارد. 

مرادیان همچنین از آغاز مراحل تجهیز و آماده سازی بیمارستان  " صلح و دوستی " جمعیت هلال احمر ایران - افغانستان در شهرکابل در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: سال گذشته ( 1399 )  قراردادی سه جانبه بین وزارت صحت عامه افغانستان، جمعیت هلال احمر افغانستان و جمعیت هلال احمر  ایران برای راه اندازی این بیمارستان امضا شد.

شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز در نزدیکی مرز افغانستان و ایران است و با ولسوالی زابل در ولایت سیستان و بلوچستان ایران، نیز  فاصله زیادی ندارد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران،  دارای ۱۳ مرکز سلامت فعال در آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا است که شامل سطوح بیمارستان، پلی کلینیک های تخصصی و کلینیک های جنرال (درمانی، همودیالیز و توانبخشی) است.

ورود نخستین محموله اکسیژن از ایران به افغانستان

کلیدواژه