سرطان 01, 1400 09:45 Asia/Kabul
  • عمران‌خان: حضور آمریکا در افغانستان تروریسم را گسترش داد
    عمران‌خان: حضور آمریکا در افغانستان تروریسم را گسترش داد

نخست وزیر پاکستان حضور نظامی بیست ساله امریکا در افغانستان را عامل گسترش تروریسم دانست.

به گزارش  رادیودری به نقل از ایرنا، «عمران خان» در مقاله ای برای  روزنامه  واشنگتن پست با تاکید بر ناکامی امریکا در افغانستان پس از دو دهه  یورش  به این کشور گفت: جنگ آمریکایی‌ها ده‌ها میلیارد دلار به پاکستان  خسارت وارد کرد.

رئیس حزب حاکم  پاکستان (تحریک انصاف) بار دیگر بر موضع صریح اسلام آباد مبنی بر مخالفت با هرگونه ارائه پایگاه به واشنگتن در خاک پاکستان و یا مشارکت در هرگونه اقدام نظامی دیگر مرتبط با افغانستان تاکید کرد.
وی افزود: پاکستان از اقدام نظامی آمریکا در افغانستان بسیار رنج برده  و  بیش از ۷۰ هزار کشته داده  و متحمل ۱۵۰ میلیارد ضررشده است.
اظهارات اخیر عمران خان که  همزمان با خروج نظامیان  آمریکا از افغانستان نشان دهنده عمق اختلافات اسلام آباد با سیاستهای واشنگتن و نگرانی مضاعف از پیامدهای خروج غیرمسئولانه آمریکا است، گفت: آمریکاییها که دارای قدرتمندترین ماشین نظامی تاریخ هستند، نتوانستند در ۲۰ سال گذشته در جنگ افغانستان پیروز شوند بنابرین چگونه آنان با دریافت پایگاه در خاک ما میتوانند این ناکامی را جبران کنند.
پیش ازاین هم  عمران خان تاکید کرده بود  پاکستان  به سازمان جاسوسی امریکا  (سیا )اجازه نخواهد داد که از خاک این کشور برای عملیات ضد تروریستی پس از خروج نظامیان  خارجی از افغانستان استفاده کند.

کرزی: آمریکا تروریسم را در افغانستان گسترش داد

کلیدواژه