سرطان 03, 1400 08:54 Asia/Kabul
  • آمادگی هواداران مارشال دوستم برای مبارزه با طالبان
    آمادگی هواداران مارشال دوستم برای مبارزه با طالبان

افزون بر پنج هزار نفر از هواداران مارشال "عبدالرشید دوستم" رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان، آمادگی خود را برای مبارزه با طالبان اعلام کردند.

"سید شمس الدین سادات" رئیس شورای ولایتی جنبش ملی اسلامی افغانستان روز چهارشنبه در ولایت بلخ گفت: فرماندهان جهادی و متنفذین این گروه بیش از ۵ هزار نفر از هواداران مارشال عبدالرشید دوستم رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان را با همکاری ارتش برای مبارزه با طالبان تجهیز کرده اند.

به گزارش رادیودری به نقل از آوا، سید شمس الدین سادات گفت: ما به نمایندگی از جنبش ملی اسلامی افغانستان به مردم اطمینان میدهیم که با اتحاد و همدلی مردم و گروه ها، به زودی از شرایط دشوار کنونی با موفقیت عبور خواهیم کرد.

رئیس شورای ولایتی جنبش ملی اسلامی افغانستان افزود: در گذشته نیز طالبان ولایت بلخ را تصرف کرده بود، اما با کمک مردم آنها نابود شدند.

سادات ،گفت: دلیل شرایط فعلی و سقوط برخی مناطق در هفته های اخیر، گماردن برخی افراد غیر متخصص در نهادهای نظامی و امنیتی بوده است.

به دلیل ضعف و ناهماهنگی نیروهای دولتی، طالبان در دو ماه گذشته نزدیک به ۶۰ ولسوالی را در مناطق مختلف بویژه شمال افغانستان تصرف کرده اند.

هشدار مارشال عبدالرشید دوستم به طالبان

کلیدواژه