عقرب 16, 1395 17:13 Asia/Kabul
  • حمله گروهی به ۳ پناهنده افغان در ایالت زاکسن آلمان

سه پناهنده افغان توسط گروهی از بیگانه ستیزان در شهر هایدهناو آلمان مورد حمله قرار گرفته و مجروح شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "تاگس اشپیگل"، به گفته رئیس پلیس شهر درسدن آلمان سه پناهنده افغان در شهر هایدهناو ایالت زاکسن آلمان از طرف یک گروه سی نفره مورد حمله و توهین قرار گرفته و مجروح شدند. دو نفر هم در ارتباط با این درگیری های بیگانه ستیزانه دستگیر شده اند.

شهردار هایدهناو بعد از این واقعه گشت های پلیس بیشتر در این شهر آلمان را خواستار شد.

پلیس با توجه به اینکه افراد مظنون شعارهایی مانند "به خانه هایتان برگردید" و شما این جا چه می خواهید سر می دادند علت این حمله را انگیزه های بیگانه ستیزانه دانسته است.

شهر هایدهناو ایالت زاکسن در گذشته نیز به دلیل شورش های بیگانه ستیزانه  چند بار به تیتر اول رسانه ها تبدیل شد. در ماه آگوست گذشته نیز گروهی از راستگرایان افراطی در برابر یک محل اقامت پناهندگان در این شهر شورش کردند.

حملات به پناهندگان در سراسر آلمان در سال جاری میلادی به شدت افزایش پیدا کرده است.

بر اساس پاسخ دولت آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ در پارلمان این کشور از شروع سال جاری میلادی بیش از 1800 جرم و جنایت علیه پناهندگان ثبت شده است.

از جمله شهرها و مناطقی که شمار حملات به پناهندگان در آن ها بسیار بالا بوده است عبارتند از برلین، کوتبوس، کمنیتز، فلنسبورگ، درسدن، کنستانس و گوبن در براندنبورگ . در سراسر آلمان حدود 1189 مظنون در ارتباط با این گونه جرائم تحت تعقیب قرار گرفته اند.

یک سخنگوی وزات کشور آلمان اخیرا  اعلام کرد که بر اساس ارزیابی های سازمان های امنیتی همچنان انتظار می رود که صحنه های راستگرای افراطی مسئله پناهندگان را به ابزار و آلت دست خود تبدیل کرده و از آن بهره برداری کنند. در این ارتباط همچنین انتظار جرائم خشونت آمیز جدی می رود. در کنار جنایات عاملان فردی افراطی و گروه های کوچک همچنین انتظار تشکیل سازمان های تروریستی می رود.