سرطان 20, 1400 10:50 Asia/Kabul
  • سخنگوی نیروی انتظامی ایران: مرزبانان افغانستان به کشورشان بازگردانده شدند
    سخنگوی نیروی انتظامی ایران: مرزبانان افغانستان به کشورشان بازگردانده شدند

سخنگوی نیروی انتظامی ایران گفت: تعدادی از مرزبانان و کارمندان گمرک افغانستان که در پی ناامنی‌های اخیر در کشورشان وارد ایران شده بودند به کشورشان بازگردانده شدند.

سردار سرتیپ دوم مهدی حاجیان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در پی ناامنی‌ها در کشور افغانستان، تعدادی از نیرو‌های مسلح مرزبانی و همچنین کارمندان گمرک این کشور برای حفاظت از جان خود به نیرو‌های مرزبانی نیروی انتظامی ایران در مرز مراجعه کردند و درخواست ورود به خاک کشورمان را داشتند که بر اساس موازین اسلامی و حسن همجواری و مقررات و معاهدات بین المللی به این افراد اجازه ورود و اسکان در کشور داده شد و تکریم هم شدند.

سخنگوی نیروی انتظامی ایران گفت: بر اساس درخواست رسمی دولت افغانستان، به مقامات ذیصلاح کشورمان که درخواست عودت نیروهایشان را داشتند، با درخواست آن‌ها موافقت شد و این نیرو‌ها با پرواز به افغانستان عودت داده شدند.

سردار حاجیان افزود: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران اشراف کامل و تسلط اطلاعاتی خوبی به اتفاق همه نیرو‌های مسلح کشورمان در مرز‌ها دارد و هیچ ناامنی در مرز‌های کشورمان ایجاد نشده و حفاظت از تمامیت ارضی کشور با اقتدار کامل توسط نیرو‌های مسلح برقرار است و هر گونه تحرکی در مرزهایمان به دقت رصد می‌شود.

 

کلیدواژه