سرطان 23, 1400 09:53 Asia/Kabul
  • نشست سازمان همکاری شانگهای در \
    نشست سازمان همکاری شانگهای در \"دوشنبه\" با تمرکز بر افغانستان

وزیر امور خارجه افغانستان در آستانه نشست "سازمان همکاری شانگهای - گروه تماس افغانستان" در تاجیکستان با همتایان هندی و پاکستانی خود دیدار کرد.

به گزارش رادیودری، شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان امروز (چهارشنبه) میزبان نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری شانگهای و یک جلسه ویژه با محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان به عنوان بخشی از نشست سازمان همکاری شانگهای-گروه تماس افغانستان خواهد بود.
وزارت امور خارجه افغانستان در بیانیه ای گفت: اتمر روز سه شنبه با شاه محمود حسین قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان نیز دیدار و درباره تقویت همکاریهای منطقه ای برای موفقیت روند صلح افغانستان، مشارکت عملی پاکستان در مبارزه مشترک با تروریسم و تضمین صلح و ثبات پایدار در افغانستان و منطقه مذاکره کردند.
در این بیانیه آمده است: قریشی نیز به نوبه خود تاکید کرد، پاکستان به تلاشها برای با ثبات کردن اوضاع در افغانستان ادامه خواهد داد.
همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، این کشور شاهد افزایش خشونتها از جانب طالبان است. خروج نیروهای خارجی یکی از شروط توافق طالبان با آمریکا بود؛ توافقی که فوریه سال گذشته در دوحه حاصل شد. پنتاگون اوایل ژوئیه سال جاری میلادی اعلام کرد، آمریکا بیش از 90 درصد از پرسنل نظامی و تجهیزات خود از افغانستان را خارج کرده است.

چهارمین نشست گروه تماس افغانستان در چارچوب سازمان همکاری شانگهای در پایتخت تاجیکستان

کلیدواژه