سرطان 28, 1400 09:58 Asia/Kabul
  • اطلاعیه وزارت خارجه افغانستان در مورد فراخوان سفیر خود از اسلام آباد
    اطلاعیه وزارت خارجه افغانستان در مورد فراخوان سفیر خود از اسلام آباد

وزارت امور خارجه افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تا زمان اطمینان از تأمین امنیت دیپلمات‌های خود سفیر و کارمندان بلند پایه سفارت این کشور را از اسلام آباد فراخوانده است.

به گزارش رادیودری، وزارت امور خارجه افغانستان روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به‌ دنبال ربوده شدن «سلسله علی خیل»  دختر سفیر افغانستان در پاکستان، کابل سفیر و دیپلمات‌های ارشد افغانستان مقیم اسلام‌آباد را تا رفع کامل تهدیدات امنیتی و دستگیری و محاکمهٔ ربایندگان فراخوانده است.

در این اطلاعیه آمده،  قرار است هیأتی در آینده نزدیک به پاکستان سفر کرده و ربودن علی خیل و مسایل مرتبط به‌ آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد که با روشن شدن ابعاد این مهم، اقدامات بعدی اتخاذ خواهد شد.

علی خیل روز جمعه گذشته پس از بازگشت از شهر اسلام آباد به طرف منزل توسط افراد ناشناس ربوده و پس از مدتی که تحت شکنجه قرار گرفته بود، در خیابان رها شد.

این رویداد با واکنش تند دولت افغانستان مواجه شده و  ضمن احضار سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه، از دولت پاکستان خواست براساس کنوانسیون‌های بین المللی امنیت دیپلمات‌های این کشور را تأمین کند.

امروز رسانه‌های افغانستان به نقل از منابع پاکستانی نوشتند که عمران خان به وزارت داخله پاکستان دستور داده است که تا دو روز آینده عاملان این رویداد را بازداشت کنند.

واکنش تند سخنگوی وزارت داخله افغانستان به ماجرای ربوده شدن دختر سفیر

کلیدواژه