سرطان 31, 1400 12:34 Asia/Kabul

نیروهای امنیتی در شمال افغانستان از کشته شدن 12 تن از شبه نظامیان طالبان و دستگیری یکی دیگر از اعضای این گروه در ولایات جوزجان و سمنگان خبر داده اند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، مقامات امنیتی در قول اردوی 209 شاهین می گویند که  این افراد در حمله نیروی هوایی ارتش ملی افغانستان به یک تجمع گروه طالبان در منطقه "حسن تاین" ولایت جوزجان کشته شده اند.

همچنین گفته شده است که  60 دستگاه موتورسیکلت و مقادیری سلاح و مهمات متعلق به گروه طالبان نیز در این حملات هوایی منهدم شده است.

مقامات امنیتی ولایت سمنگان نیز با اشاره به بازداشت یکی از اعضای گروه طالبان اعلام کردند فرد بازداشت شده از اتباع کشور پاکستان است که در طراحی و اجرای حملات تروریستی نقش برجسته ای داشته است.

 این شهروند پاکستانی عضو گروه طالبان در حوالی ولسوالی فیروزنخجیر ولایت سمنگان بازداشت شده است .

ولسوالی فیروزنخجیر از جمله ولسوالی هایی است که اخیرا گروه طالبان برای تسخیر آن چندین عملیات نظامی را اجرا کردند اما موفق به تصرف این منطقه نشدند.

 

فرمانده افغان: طالبان محکوم به شکست است

از سوی دیگر  فرمانده عمومی قول اردوی 209 شاهین که به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی و سرکشی از پایگاه های نظامیان افغانستان به ولایت فاریاب سفرکرده است با تمجید از ایستادگی نیروهای امنیتی در برابر تهاجم مخالفان مسلح دولت گفته است: اگر چه  گروه طالبان اخیرا مناطقی را به تصرف خود درآورده، اما در نهایت این گروه محکوم به شکست است.

خان الله شجاع روز گذشته در شهر میمنه با مقامات حکومتی و امنیتی این ولایت و نیز سربازان و نیروهای خیزشهای مردمی ملاقات و گفتگو کرده است.

فرمانده قول اردوی 209 شاهین همچنین از تدابیر ویژه برای راه اندازی عملیات نظامی علیه مخالفان مسلح دولت و بازپس گیری ولسوالی های ازدست رفته سخن گفته است.

فرمانده قول اردوی 209 شاهین روز عید سعید قربان در دیداری که با نیروهای امنیتی مستقر در خط مقدم جنگ در ولایت بلخ داشت نیز گفته بود که به زودی چندین رشته عملیات  تهاجمی را علیه مخالفان مسلح دولت اجرا خواهند کرد.

آزادسازی ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان از تصرف طالبان

 

کلیدواژه